wtorek, 18 stycznia 2011

Rewitalizacja Nordei

  Parking wielopoziomowy przy ul.Kazimierza Wielkiego zwany jest potocznie Nordeą. A przez to że na budynku znajduje się duże logo banku Nordea, który mieści się na parterze tego budynku. Bryła budynku jest kontrowersyjna i moim zdaniem zupełnie nie pasuje do miejsca, w którym się znajduje. Z tego co wiem innym mieszkańcom Wrocławia też nie bardzo się on podoba. Budynek miał rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w centrum.Charakterystycznym elementem budynku jest wieża zakończona "koroną".
 
Moim zdaniem jest to jedyny udany element budynku. Jestem zdania że modyfikując nieco elewacje można było by zrobić z tego całkiem ładny budynek i zminimalizować jego negatywny wpływ na otoczenie.


Mój pomysł zakłada pokrycie elewacji panelami z włókna szklanego, które doskonale udają cegłę a jednocześnie są bardzo lekkie. Imitacja jest tak dobra że czasem trudno nawet z bliska stwierdzić czy to jest prawdziwa cegła czy panel. Najłatwiejszą metodą jest podejść i popukać. Dźwięk zdradza panele z włóka szklanego. Dodatkowo mój plan zakłada pozbycie się tych trójkątnych ozdób, które tak drażnią wiele osób. Mogą być one zastąpione reflektorami świecącymi w górę. Panele pomiędzy zewnętrznymi filami zostaną pokryte panelami, na których będzie rósł mech. Uatrakcyjni to wygląd budynku. Imitacja cegły spowoduje że budynek zacznie wyglądać jak nowoczesna twierdza. Cegła także upodobni nieco budynek do Galerii Dominikańskiej, która znajduje się niedaleko.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz