sobota, 8 stycznia 2011

Odpowiadająca fontanna

  Magiczna kula nr. 8 jest gadżetem, który odpowie na każde twoje pytanie. Aby kula udzieliła odpowiedzi należy zadać pytanie, potrząsnąć i obrócić. Odpowiedź ukaże się na szkiełku z tyłu kuli.

  Zainspirowany tą zabawką wymyśliłem fontannę, która odpowiada na pytania. Zasada działania jest banalna. W fontannie pływają przeźroczyste kule wykonane z tworzywa sztucznego, które zostały obciążone od spodu. Na dole kuli znajduje się odpowiedź. Aby uzyskać odpowiedź na nasze pytanie trzeba podejść do fontanny, w myślach wypowiedzieć pytanie i wybrać jedną z kul i wyciągnąć z wody. Na spodzie znajduje się odpowiedź na nasz pytanie. Następnie kulę wkładamy z powrotem do fontanny.  Na brzegach fontanny znajdują się przelewy. Ciągły ruch wody z środka fontanny na brzegi powoduje że kule zawsze płyną do krawędzi i można je łatwo wyłowić.


  Fontanna powinna być ogrodzona a kule powinny mieć zamontowane zabezpieczenie. Przy wejściu i wyjściu powinny zostać zainstalowane bramki (takie jak w sklepach). Dzięki tym zabezpieczeniom ludzie nie będą wynosić kul na pamiątkę.


  Jeśli by powstała szybko stała by się atrakcja. Obok polskich napisów na kulach mogą znaleźć się również angielskie. Może się również znaleźć numer odpowiedzi, która na tablicach może zostać przetłumaczona na wiele języków. Wrocław jest odpowiednim miejscem dla tej zaczarowanej fontanny.

1 komentarz:

  1. Ja zapewne wiesz dla Polaka nie ma rzeczy nie możliwych i te kule na pewno długo by tam nie poleżały

    OdpowiedzUsuń