wtorek, 11 stycznia 2011

Pomysłowa wystawa


  Wystawy organizowane w przestrzeni publicznej są często omijane przez ludzi. Banery są zazwyczaj ustawiane wzdłuż ulicy dlatego ludzie, którzy się wiecznie spieszą omijają je nawet ich nie zauważając.

  We Wrocławiu taka sytuacje można zauważyć na ul. Świdnickiej. Ludzie przechodzą obojętnie wobec wystaw, które są tam organizowane. Z doświadczenia wiem że ludzie w tłumie zachowują się inaczej niż w pojedynkę. Ludzie boją się wychylać z tłumu. 

 Dlatego moja koncepcja zakłada umieszczenie banerów w poprzek. Wystawę z dwóch końców zaczyna duży baner, którego nie da się nie zauważyć. Na nim powinna znaleźć się praca, która zaciekawi, będzie zachęcać do obejrzenia   wystawy. Na ul. Świdnickiej umieszczenie takiego baneru tuż za przejściem podziemnym da jeszcze lepszy efekt. Kolejnym krokiem jest podzielenie tłumu. Osoby które się naprawdę śpieszą i nie mają akurat czasu na oglądanie wystawy mają boczne przejścia. Tak jak ruch samochodów po ulicach strzałki wyznaczają kierunek ruch.

   Osoby, które chcą obejrzeć wystawę będą poruszały się zygzakiem mijając kolejne banery. Chodzi o to żeby poruszając się kolejne obrazy ukazywały się przed naszymi oczami, a przede wszystkim chodzi o spowolnienie tłumu. Po środku znajduje się rondo, może służyć jako baner lub jako tablica, na której zwiedzający będą mogli opisać swoje wrażenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz