wtorek, 11 stycznia 2011

Pomysłowe przystanki


   Wiata przystankowa został zainspirowany Katowickim Dworcem PKP. Daszek wykonany jest z odpornego tworzywa sztucznego. Woda spływa z zewnątrz do środka gdzie znajduje się rynna odprowadzająca wodę, która została zabudowana.
  Podpory celowo zostały umieszczone w środku konstrukcji. W przypadku zastosowania standardowej wiaty pasażerowie zmuszeni są opuszczać wiatę aby wsiąść do autobusu/tramwaju i w czasie deszczu są narażeni na zmoknięcie. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji wiata może stać dużo bliżej zatoczki. Dlatego pasażerowie mogą wsiadać do autobusu/tramwaju bez narażenia że zmokną. Reflektory oświetlające wiatę będą znajdowały się na podporach daszku nad tworzywem, które zostanie oświetlone dając ciekawy efekt wizualny. W nocy daszek będzie wyglądał jak by się świecił.


  Kolejna wiata jest prosta, ma nowoczesny wygląd. Osłony boczne i daszek wykonane są z przeźroczystego tworzywa. Tył wykonany jest z nieprzeźroczystego tworzywa. Będą się tam znajdował rozkład jazdy, witryna reklamowa. Może zostać zainstalowana ławka. Wiata może zostać oświetlona z góry reflektorami dając ciekawy efekt wizualny sprawiając że przystanek będzie wyglądał jak by jego przeźroczyste szyby się świeciły. Może również zostać zainstalowane energooszczędne oświetlenie Led.

  Prosta konstrukcja na spowodować obniżenie ceny. A prosty wygląd ma zneutralizować wpływ przystanku na estetykę danego miejsca. Wiata ma być tania i funkcjonalna. A w razie uszkodzenia tania w naprawie. Dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego zestawiania. Z połączonych wiat może powstać osłonięta duża wiata lub wiata dla rowerów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz